Телефон або смартфон? В чому різниця?
Починаємо серію статей про мобільні пристрої. Сьогодні ми розповімо про історію виникнення і розвитку мобільного зв'язку.
Работаем 9:00-16:00 Вых.- понедельник
У попередніх публікаціях ми досить детально розібралися з існуючими операційними системами, застосовуваними в мобільних пристроях, а також з низкою інших технічних аспектів, що впливають на продуктивність апаратів.
Навряд чи хтось стане заперечувати, що найдосконалішим мобільним гаджетом є продукт виробництва Apple Inc., що працює на операційній системі iOS. Смартфони цієї компанії досконалі, зручні, володіють кращими споживчими якостями серед подібних пристроїв, але ... цей продукт навряд чи доступний широкому колу користувачів через непомірно високу вартість як самого апарату, так і подальшого супроводу ліцензійних додатків. Зупинимося на інших моделях, наявних в достатку у всіх торгових точках.
Як правило, вибирати доведеться з двох операційних систем - Android або Windows Phone. Перш ніж визначитися з вибором конкретної моделі, ознайомтеся з нашими попередніми характеристиками, порадьтеся з друзями і знайомими, які вже мають досвід користування. Придивіться до апаратів, розберіться з меню пристроїв. Відразу обмовимося, що не варто купувати моделі випуску до 2013 року, так як більшість з них не підтримують формат 3G, отже ваш Інтернет буде значно повільніше. У той же час немає сенсу переплачувати, бо 3G покриття є далеко не в кожній місцевості, а 4G в Україні немає взагалі.
На подібних сайтах в просторах Інтернету чимало порад щодо вибору матриці (IPS, PLS або Amoled), дозволу екрану в точках, пікселях, мегапикселях, ядрах процесора, кути огляду і ще бог знає про що. Для більшості споживачів заумні назви і цифри нічого не говорять. Це добре продумані дії маркетологів, для яких головне - приспати пильність покупця і реалізувати побільше товару. Не завантажуйте свою пам'ять зайвою інформацією, довіряйте більше своїм очам, а не бездушній рекламі.
Багато хто вважає, що чим більше потужність процесора і кількість ядер в ньому, тим краще працює апарат. Але це вірно тільки теоретично. Невже ви коли-небудь пробували розібрати смартфон і порахувати ці самі ядра? У реальному житті все набагато прозаїчніше. Продуктивність будь-якого мобільного пристрою в значній мірі залежить від якості його збірки, досконалості встановлених програм і звичайно ж щільності зони покриття сотового зв'язку. У перших айфонів випуску 2007 року було всього лише 128 МГБ оперативної пам'яті і процесор в 620 МГц, але вони і зараз з легкістю випереджають безліч апаратів з заявленими 2 ГГб пам'яті і 2 Ггц процесором.
Кількість мегапікселів в фотокамері смартфона теж не завжди може відповідати заявленому. Оптимальним вважається 5 МП і вище у головну камеру і 2 МП у фронтальній. Але і тут вирішальну роль грає програмне забезпечення. До того ж якість роботи камери ви можете перевірити безпосередньо в магазині, зробивши кілька знімків при різній освітленості.
Число лінз ні про що не говорить, а ось наявність автофокусу і спалаху значно поліпшать якість знімків.
Таким чином, робимо невеликий висновок: "не все те золото, що блищить", а вся начинка у смартфонів в основному однакова і дуже схожа за заявленими характеристиками. Перевага у тих, де кращі технології складання і досконаліше програмне забезпечення.
Не будемо загострювати увагу на айфон (у Apple кожні півтора-два роки випускається всього одна модель) і Nokia (тільки вона встановлює Windows Phone). Немає сенсу перераховувати конкретні моделі (все не перелічити) і повторюватися з іншими авторами. На безкрайніх просторах інтернету щорічно публікуються огляди кращих і найбільш продавані моделі.
Зупинимося на виробах з Піднебесної. Чи такі вже вони всі "китайські". З початку 2000-х років найбільші світові виробники з США, Німеччини, Голландії, Японії та багатьох інших країн розміщують свої виробничі потужності в Китаї (до відома, в останні 5 років деякі компанії працюють і в Росії). Але крім них, в тому ж Китаї є безліч власних підприємств, які виробляють відвертий контрафакт, відрізнити який досить просто - подібні вироби коштують в рази дешевше і реалізуються в основному з рук і тимчасових базарних лотків без всяких гарантій. Тому розумніше купити смартфон в спеціалізованому центрі (інтернет-магазині) з оформленням товарного чека і гарантійних зобов'язань, щоб потім було кому пред'явити обгрунтовані претензії.
Сервісний центр по ремонту електронних мобільних пристроїв «СтилуС» готовий надати будь-які консультації, щоб визначитися з вибором смартфона. Ми проводимо всі види ремонту, обслуговування, налаштувань і установки програмного забезпечення для мобільних пристроїв будь-якої складності. Необхідна інформація може бути надана в режимі "онлайн", по електронній пошті (stiluscompany@gmail.com) або телефонами (098-674-14-89, 04849-67-890,067-930-22-89).
Починаємо серію статей про мобільні пристрої. Сьогодні ми розповімо про історію виникнення і розвитку мобільного зв'язку.
Пропонуємо вашій увазі огляд світових лідерів і динаміку зростання провідних брендів в сфері мобільних технологій.
Вибираємо смартфон. Який з них має більшу функціональність? Що необхідно враховувати підчас покупки?
Знайомимося з основними операційними системами в світі мобільних пристроїв і їх виробниками.